Η Εθνική ομάδα έδωσε συνέχεια στο ιδανικό ξεκίνημά της στο Nations League 2022-23 με την τέταρτη νίκη σε ισάριθμες συναντήσεις στον 2ο όμιλο της League C, καθώς επικράτησε 2-0 του Κοσόβου στο Πανθεσσαλικό στάδιο του Βόλου και ταυτόχρονα πανηγύρισε από το βράδυ της Κυριακής την προαγωγή της στη League B, ενώ θα διεκδικήσει μέσω των πλέι οφ ένα απευθείας εισιτήριο για το EURO 2024, εφόσον δεν κατακτήσει πρόκριση από τα προκριματικά.