Ο ΟΦΗ ετοιμάζεται για τη δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής κόντρα στον Άρη και το ενδιαφέρον, πέραν της κρισιμότητας του αγώνα και της βαθμολογικής σημασίας, επικεντρώνεται στον Βάλντας Νταμπράουσκας, ο οποίος θα κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο.
Επί της ουσίας θα δούμε για πρώτη φορά τον ΟΦΗ του Λιθουανού, με πολλούς αστερίσκους βέβαια, αφού ο άνθρωπος μόλις ήρθε, δεν έχει μάθει καλά-καλά τα ονόματα των ποδοσφαιριστών και σίγουρα δεν είναι μάγος για να καταφέρει να μεταμορφώσει σε κανονική ομάδα τον πληγωμένο ΟΦΗ μέσα σε λίγα 24ωρα.