Το τένις δεν κάνει διακοπές ούτε τον Αύγουστο!

Αθλητές του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ», ακόμα και τον Αύγουστο, συμμετείχαν σε διάφορα τουρνουά ανά την Ελλάδα.

Θετικός ήταν ο απολογισμός για τους αθλητές του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ», που ακόμα και τον Αύγουστο συμμετείχαν σε διάφορα τουρνουά ανά την Ελλάδα.

Ο Γιάννης Νικολιδάκης κατέκτησε την δεύτερη θέση στα μονά και την πρώτη θέση στα διπλά στην κατηγορία 12 ετών, η Αλεξάνδρα Ζαχαράκη πήρε τη δεύτερη θέση στα μονά και την τρίτη θέση στα διπλά στην κατηγορία 12 ετών, ο Έκτορας Τσατσάκης και η Εβελίνα Δερμιτζάκη, αν και μικροί, κατέλαβαν τις πολύ σημαντικές τρίτες θέσεις στην κατηγορία 12 και 14 ετών αντίστοιχα στο Ε2 Τουρνουά Τένις που έγινε στην Τρίπολη.

Ο Νικολιδάκης, Νο1 του ταμπλό, πέτυχε τέσσερις νίκες επι των Ταυριδάκη (ΟΑ Αθηνών), Βασιλόπουλου (ΑΟΑ Πατρών), Φέρτη (ΑΟΑ Καβουρίου) και Γελαδάρη (ΟΑ Πετρούπολης) με 64 62. Η τελευταία του νίκη επι του Γελαδάρη του έδωσε και το εισιτήριο για τον τελικό κόντρα στον συμπαίκτη του στα διπλά Κακουρίδη (Αρκαδικός), από τον οποίο έχασε 76(5) 62. Ο Νικολιδάκης με τον Κακουρίδη στον τελικό των διπλών κέρδισαν στον τελικό τους Μιταλά/ Γελαδάρη και πήραν την πρώτη θέση.

Ο Ζαχαράκη, στο Νο2 του ταμπλό των κοριτσιών 12 ετών, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφανιση με τέσσερις νίκες επί των Στόκα (Ποσειδών Λουτρακίου), Κρανιά (ΑΣ Πάρνηθας), Νικολαϊδου (ΑΟΑ Ηλιούπολης), ενώ στον ημιτελικό αντιμετώπισε τη Φαρρή (ΣΑ Ραφήνας) κερδίζοντας την 63 46 62. Στον τελικό έχασε από την Παπαδοπούλου (ΑΟΑ Πάτρας) 64 62. Στα διπλά η ίδια αθλήτρια με συμπαίκτρια την Τσαγκούρνα πήρε την τρίτη θέση.

Ο Τσατσάκης έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και έφτασε στα ημιτελικά με τρείς νίκες. Στον ημιτελικό έχασε από τον Κακουρίδη (Αρκαδικός) 62 60. Ο Τσατσάκης με συμπαίκτη στα διπλά τον Χατζηκαπλάνη κατέκτησαν την τρίτη θέση.

Η Δερμιτζάκη Ελεβίνα με τρεις νίκες, πέρασε στα ημιτελικά της κατηγορία 14 ετών. Στον ημιτελικό δεν τα κατάφερε κόντρα στην Στρατή (ΑΟΑ Πατρών), χάνοντας 63 62.

Η Μιχαέλα Παρασκεύαιδη στην κατηγορία 12 ετών έφτασε στις 16, κερδιζοντας δυο αγώνες, στο αντίστοιχο τουρνουά που διεξάγονταν στα Ιωάννινα.

Στην κατηγορία 12 ετών συμμετείχε στα αγόρια ο Θάνος Ζαβουργιανός που έχασε στον πρώτο γύρο από τον Κουρουνιώτη (Ρήγας Αργολίδας) 63 60. Από τα κορίτσια συμμετείχαν η Μαρία Ζαχαράκη που έχασε από την Παπαδοπούλου (ΑΟΑ Πάτρας) και η Στέλλα Δημητριάδη που έχασε από την Κρανιά (ΑΣ Πάρνηθας) 61 62. Στην κατηγορία 14 ετών συμμετείχε ο Πάρης Τσατσάκης, που έχασε στον πρώτο γύρο από τον Νίνο (ΟΑ Ρεθύμνου) 60 61 και ο Σπύρος Καρακώστας που έχασε και αυτός στον πρώτο γύρο από τον Κίτσιο (Πανόραμα Πυλαίας) 63 63, στο τουρνουά που διεξήχθη στην Καβάλα.

Το Δ.Σ. του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α συγχαίρει όλα τα παιδιά του αθλητικού σχολείου του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» για τις διακρίσεις και τις υψηλές τους επιδώσεις και στους προπονητές του να συνεχίσουν την πολύ καλή δουλειά που κάνουν.