Ο Βάλντας Νταμπράουσκας είναι λίγες μέρες στον ΟΦΗ, επί της ουσίας σήμερα, Τετάρτη, συμπληρώνει μία εβδομάδα, αλλά κάθε μέρα είναι ξεχωριστή για τον Λιθουανό αναφορικά με τις σχέσεις του με τους ποδοσφαιριστές.
Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στην πρωινή προπόνηση της Τετάρτης, μετα το τέλος των ασκήσεων τακτικής υπό την επίβλεψη του Νταμπράουσκας, ο προπονητής του ΟΦΗ είχε συνομιλία για αρκετά λεπτά με τον Γιάννη Μπουζούκη.