Το "ΟΧΙ" της 28ης Οκτωβρίου, στον Ιταλό εισβολέα το οποίο γιορτάζουμε σήμερα είναι και το "ΟΧΙ" που θα ήθελε να "φωνάξει" ο Βάλντας Νταμπράουσκας ενόψει του αγώνα με τον Άρη, αλλά και γενικότερα ενόψει της δύσκολης συνέχειας μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου.
Ένα "ΟΧΙ" που δεν φτάνει να βγει μόνο από τα χείλη του, αλλά πρέπει να δουλέψει για να μεταμορφωθεί ο ΟΦΗ και να γίνει μία κανονική ομάδα με αγωνιστικό πλάνο, ψυχολογία, αυτοπεποίθηση και κυνισμό που σημαίνει βαθμοθηρία (χρειάζεται, ή μάλλον απαιτείται και αυτή).