Ο ΟΦΗ ετοιμάζεται να υποδεχθεί το μεσημέρι της Κυριακής την ΑΕΚ στο «Γεντί Κουλέ» σε ένα από τα ντέρμπι της κρητικής ομάδας με τους λεγόμενους «μεγάλους» του περιβόητου «Big-5». Η ΑΕΚ είναι μία από τις δύο ομάδες που ο ΟΦΗ του Σίμου έχει κερδίσει σε αυτή τη διετία, σε μία φτωχή, γενικότερα, επίδοση.
Είναι χαρακτηριστικό ότι η κρητική ομάδα μετράει στην έδρα της μόλις δύο νίκες, την περσινή κόντρα στην ΑΕΚ με το γκολ του Σεμέντο και τον -επίσης περσινό- θρίαμβο κόντρα στον Άρη με 3-1 (αμφότερες οι αναμετρήσεις ήταν για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος).
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr