Ο Σταύρος Καραϊνδρος είχε αποτυπώσει το ενδιαφέρον στατιστικό, πριν την έναρξη του αγώνα στο ''Γεντί Κουλέ''. Αφενός την αδυναμία του ΟΦΗ στο β' μέρος παράλληλα με την ευχέρεια του Ολυμπιακού στο σκοράρισμα σε αυτό το διάστημα. Δυστυχώς για την κρητική ομάδα, το στατιστικό επιβεβαιώθηκε για ακόμα μια φορά και έτσι ήρθε ακόμα μια ήττα τελευταία.
Έτσι, ο ΟΦΗ έχει δεχθεί 10 από τα 15 γκολ συνολικά στο β' ημίχρονο ενώ έχει σκοράρει 4 σε αντίθεση με τα 3 που έχει πετύχει κατά την διάρκεια του πρώτου 45λεπτού.
Όπως αναφέρει η επίσημη ιστοσελίδα της Superleague Interwetten, πέρα από το γεγονός ότι μόνο σε ένα από τα 48 παιχνίδια, το ΑΕΚ - ΟΦΗ, έχουμε δει να σκοράρουν και οι δύο ομάδες υπάρχει κάτι ακόμα εντυπωσιακό.
Περισσότερα στο capitano.gr