Άργησε, όμως ο Γιον Τοράλ έκανε το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ομίλου στο Αγρίνιο. O 27χρονος ποδοσφαιριστής πήρε φανέλα βασικού κόντρα στον Παναιτωλικό και τηρουμένων των αναλογιών είχε θετικότατη παρουσία.
Το καλοκαίρι η διοίκηση έκανε την υπέρβαση για την… αφεντιά του και από τις πρώτες κιόλας εικόνες του στις προπονήσεις στην Ολλανδία φαινόταν ότι πρόκειται για μία εξαιρετική περίπτωση.
Η ατυχία, ωστόσο, του χτύπησε την πόρτα και έμεινε στα… πιτς για δύο μήνες. Ο Τοράλ, πάντως, είναι πλέον καλά και ο Νίκος Νιόπλιας έχει ένα σπουδαίο «όπλο» στη φαρέτρα του.
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr