Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ουαλία καθώς επικράτησε με 3-0 της απογοητευτικής Ρωσίας και προκρίθηκε σαν 1η από τον Β' όμιλο. Σκόραρε και στο 3ο παιχνίδι ο Γκάρεθ Μπέιλ. Στο άλλο παιχνίδι, η Αγγλία ήταν η κυρίαρχος της αναμέτρησης, είχε την πρωτοβουλία αλλά και τις ευκαιρίες για γκολ όμως τελικά έμεινε στο 0-0 απέναντι στην Σλοβακία.
Η ομάδα του Χότσον πέρασε με 5 βαθμούς στην 2η θέση, ενώ η Σλοβακία με 4 βαθμούς θα είναι μέσα στις τέσσερις καλύτερες τρίτες. Ουραγός, η απογοητευτική Ρωσία με μόλις έναν βαθμό
Τελική βαθμολογία (Β' όμιλος)
1. Ουαλία 6 (6-3)
2. Αγγλία 5 (3-2)
3. Σλοβακία 4 (3-3)
4. Ρωσία 1 (2-6)