Aπό την αρχή το εγχείρημα φάνταζε δύσκολο, όμως οι διοργανωτές ήταν αισιόδοξοι ότι τελικά θα καταφέρουν να συμφωνήσουν με τέσσερις δυνατές ομάδες ώστε το 4ο διεθνές τουρνουά να διεξαχθεί και φέτος στο Ηράκλειο.
Aπό την αρχή το εγχείρημα φάνταζε δύσκολο, όμως οι διοργανωτές ήταν αισιόδοξοι ότι τελικά θα καταφέρουν να συμφωνήσουν με τέσσερις δυνατές ομάδες ώστε το 4ο διεθνές τουρνουά να διεξαχθεί και φέτος στο Ηράκλειο.