Συνολικά συμμετείχαν 26 αγόρια και κορίτσια από διάφορους συλλόγους του νησιού. Τα παιδιά χωρίστηκαν σε μεικτές ομάδες και έπαιξαν ομαδικούς αγώνες διάρκειας 10΄.
Το ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. συμμετείχε με 4 αθλήτριες, τις: Μαχλή Μαργαρίτα, Νάντια,Παπατσίμπα, Κιασίντ Ζωή, Χειρακάκη Ιωάννα και 3 αθλητές, τους: Ριζογιάννη Άγγελο, Τσαπάκη Γιώργο, Λαμπράκη Κων/νο. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό προσπαθώντας πάντα μέσα από τα παιχνίδι να ξεπεράσουν τα όρια τους. Τα παιδιά συνόδευσε και καθοδήγησε καθ’ όλη την διάρκεια του 3ωρου πρωταθλήματος η προπονήτρια τους Συλλιγάρδου Ζαχαρένια.
Όπως αναφέρει σε ανακοίνωση του: Το Δ.Σ. του Ηράκλειο Ο.Α.Α. συγχαίρει τα παιδιά και την προπονήτρια τους τόσο για τις εμφανίσεις τους όσο και για την άψογη συμπεριφορά τους