Όπως αναφέρει η επίσημη ενημέρωση από την σαιτ της διοικούσας, Φραγκουλάκης - Μπουρσέλης και Πίτσος είναι οι τρεις ''πονοκέφαλοι'' του Νίκου Νιόπλια
O Μιχάλης Φραγκουλάκης μπήκε επιφυλακτικά στο πρόγραμμα της Πέμπτης (12/5), ενώ οι Μπουρσέλης και Πίτσος ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα και θεραπεία και έχουν τεθεί νοκ-άουτ από το προσεχές παιχνίδι.
Μαγνητική θα κάνει ο Αντώνης Μπουρσέλης, προκειμένου να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού, που τον ταλαιπωρεί στους προσαγωγούς.
Ο νεαρός μέσος σύμφωνα με το ιατρικό επιτελείο του ΟΦΗ, ταλαιπωρείται από ένα χρόνια πρόβλημα στους προσαγωγούς, το οποίο και τον έχει ταλαιπωρήσει το τελευταίο διάστημα.
Η συμμετοχή του Μπουρσέλη για το παιχνίδι της Κυριακής (15/5, 4μμ) με τους Τράχωνες Αλίμου έχει αποκλειστεί και το αποτέλεσμα της μαγνητικής θα δείξει αν έχει ελπίδες να προλάβει το παιχνίδι με τον Φωστήρα.
Η προετοιμασία του ΟΦΗ για το παιχνίδι με τους Τράχωνες θα συνεχιστεί με προπόνηση που θα γίνει την Παρασκευή το πρωί στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.