Ο Φριτζ με όπλο το σερβίς του μπήκε καλύτερα στο ματς, πήρε το πρώτο σετ με 6-4 κάνοντας break, ο Τσιτσιπάς ισοφάρισε με το ίδιο... νόμισμα στο 2 σετ (6-4) ενώ στο 3ο ο Φριτζ ήταν ξανά καλύτερος και βρέθηκε μπροστά με 2-1.
Όμως, ο Έλληνας τενίστας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 4ο σετ ήταν νικητής με 6-3.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr
SPORTS
24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022 / 15:18
Σπουδαία ανατροπή: Στα προημιτελικά ο Τσιτσιπάς!
![](/sites/default/files/styles/article_image_769x432/public/2022-01/tsitsipas_220124_150223.jpg?itok=IIrBZXNY)