Το σίριαλ Σαλίμι λαμβάνει οριστικά τέλος για τον ΟΦΗ που δεν κατάφερε να λύσει το πρόβλημα με τη βίζα και να φέρει στο Ηράκλειο τον ποδοσφαιριστή.
Ας θυμηθούμε λίγο το στόρι: Ο ΟΦΗ τα είχε βρει με τον Ιρανό αμυντικό και είχε ξεπεραστεί το πρόβλημα με τα χρήματα (πρόβλημα με το εύασμα), αφού ο παίκτης θα πλήρωνε από την τσέπη του τη ρήτρα στην Τράκτορ για να τον παραχωρήσει και θα έπαιρνε στη συνέχεια τα χρήματα από την κρητική ομάδα.