Αν βγάλουμε από την εξίσωση τους Φερέιρα και Γιάννου που δεν υπολογίζονται, ο ΟΦΗ αυτή τη στιγμή έχει 29 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ. Σε αυτούς έχουμε βάλει φυσικά και το τελευταίο, χρονικά, απόκτημα τον Φελίπε Γαγιέδος.
Από τον «μαγικό» αριθμό των «23-25» που θέλει ο Νίκος Νιόπλιας για να δουλέψει απέχουμε αρκετά. Και με δεδομένο ότι ο ΟΦΗ πάει για δύο μεταγραφές, εξτρέμ και φορ, η... ψαλίδα θα μεγαλώσει.