Η τελετή υπογραφής Συμφώνου Συνεργασίας μεταξύ του Πανεπιστημίου Κρήτης & της ΚΑΕ Ρέθυμνο Cretan Kings θα γίνει την Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 19:30 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Κρήτης, στην Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου
To Σύμφωνο Συνεργασίας υπογράφεται στο πλαίσιο Εφαρμογής Δράσεων ώστε η Ομάδα της ΚΑΕ Ρέθυμνο Cretan Kings θα συμβάλλει στη βελτίωση και ανάπτυξη του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ με μελέτες που θα γίνονται από κοινού και θα προωθεί η ΟΜΑΔΑ για υλοποίηση.