Πλην του Μίγγου που είναι σε φάση προγράμματος ώστε να επιστρέψει σε κανονικούς ρυθμούς και του Βαζ που δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού, ο ΟΦΗ ανακοίνωσε αποστολή με όλα τα μεταγραφικά αποκτήματα να συμπεριλαμβάνονται, ενόψει του σαββατιάτικου αγώνα με τον Άρη στο Βικελίδης, στην πρεμιέρα της Super League. Εκτός αποστολής έμεινε ο Φελίπε Φερέιρα, για τον οποίο προφανώς ο Γιώργος Σίμος θεώρησε ότι δεν βρίσκεται ακόμη στο επιθυμητό αγωνιστικό επίπεδο.