Σε μια κίνηση τόσο ουσιαστική, όσο και συμβολική προχώρησε η ΠΑΕ Εργοτέλης. Με το συμβόλαιο του Γιάννη Ιατρούδη να ολοκληρώνεται το καλοκαίρι του 2020, η ''κιτρινόμαυρη'' ΠΑΕ, αν και καθυστέρησε, τελικά πρότεινε στον ποδοσφαιριστή να επεκτείνουν την συνεργασία τους με αυξημένες αποδοχές.
Οι πληροφορίες του Capitano.gr, αναφέρουν ότι μετά τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή η διοίκηση της ομάδας προσέγγισε τον ταλαντούχο επιθετικό, για να υπογράψει νέο συμβόλαιο, για ουσιαστικούς αλλά και για ψυχολογικούς λόγους.
Διαβάστε περισσότερο στο capitano.gr