Πρεμιέρα με νίκη το "ΗΡΑΚΛΕΙΟ"

Το ΗΡΑΚΛΕΙΟ επικράτησε με 65-59 του ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ στα ''Δύο Αοράκια'' στην πρεμιέρα της Α2

Κάνοντας ένα πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Βασίλη Ράλλη κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της διαφορά του πρώτου ημιχρόνου και να πάρει το ροζ φύλλο μπροστά σε περίπoυ 700 θεατές που παρακολουθούσαν το ματς στα Δύο Αοράκια. Στο πρώτο μέρος επιθετικά η ομάδα είχε ανισορροπίες (μόλις 30 πόντοι) ενώ και αμυντικά δεν είχε την απαιτούμενη συγκέντρωσε με συνέπεια να ολοκληρωθεί το πρώτο 20 λεπτο με 30-42 υπέρ του Αρκαδικού

H εξαιρετική άμυνα του Λάτοβιτς μαζί με την πολύ καλή εμφάνιση επιθετικά των Παπαδάκη και Κουπίδη,κατάφερε και ανέτρεψε τα δεδομένα. Σημαντική η βοήθεια του Τσερκιτζόγλου στην άμυνα ενώ Πετράκης και Λιανός έδωσαν λύσεις σε κρίσιμα σημεία. Έτσι, ήρθε το τελικό 65-59 και το ''Ηράκλειο'' έκανε σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα

Ηράκλειο (Ράλλης):Γεωργόπουλος , Κυπριωτάκης , Παπαδάκης 10 , Τσερκιτσόγλου 3(1), Μαραγκάκης , Πετράκης 8 (2) , Κουπίδης 16 (3), Λιανός 8, Λάτοβιτς 2, Πάλλης 2, Πάνου 10, Λόλας 6.

Αρκαδικός (Διαμαντάκος) : Καραμαλέγκος 12, Πίνης 7(1),Τσακαρέλης 2, Κουρέπης 7, Καψαυτης 6(2), Προδρόμου 13 , Τζαρτζας , Απέργης , Τζουγκαράκης 10 , Τσέλλος ,Σπυριδάκης.