Μπορεί ο Φελίπε Φερέιρα να μην αγωνίστηκε πολύ (μπήκε αλλαγή λίγο πριν το τέλος στη θέση του Ντίνα), αλλά η συμμετοχή του στο ματς του Παγκρητίου το πρωί του Σαββάτου ήταν μία ξεχωριστή στιγμή.
Ο νεαρός παίκτης του ΟΦΗ, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε από το πρόβλημα με τους κοιλιακούς προσαγωγούς, είχε μείνει για μεγάλο διάστημα εκτός δράσης. Τελευταία φορά που έπαιξε ήταν στο φιλικό του Μάλεμε με τον Πλατανιά.