Και η αγωνία για το ποιες ομάδες θα πάρουν τις δύο πρώτες θέσεις συνεχίζεται. Ο Εργοτέλης πήρε το κρητικό ντέρμπι με σκόρερ των Κόλα και Μανουσάκη, επικράτησε με 2-0 των Χανίων και παραμένει ζεστά στο κόλπο της ανόδου. Ακόμα πιο ζεστά για είμαστε ακριβείς καθώς ο Ιωνικός ηττήθηκε εντός έδρας από την Ξάνθη, με την ακριτική να βρίσκεται πλέον στην κορυφή. Μετά την ήττα στο Παγκρήτιο, τα Χανιά δεν έχουν ούτε μαθηματικές ελπίδες για την κατάληψη μια εκ των δύο πρώτων θέσεων.
Στη Λιβαδειά, ο Λεβαδειακός επικράτησε με 4-0 του αδιάφορου βαθμολογικά Διαγόρα και βρίσκεται πλέον στην 2η θέση, ισοβαθμώντας με τον Ιωνικό.
Δείτε περισσότερα στο capitano.gr