Μια ώρα προσμονής, ελπίδας, προσδοκιών και αυξημένης αυτοπεποίθησης πως αυτή τη χρονιά, με λυμένα τα οικονομικά, με σχεδιασμένα τα αγωνιστικά και... λουστραρισμένα τα γηπεδικά, δεν μπορεί να είναι μια σαιζόν όπως οι προηγούμενες, όπου η ομάδα μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, τσαλαβουτούσε στα θολά νερά της διοικητικής ανυποληψίας, της οικονομικής επετείας, των δανεικών παικτών και ενός θεάματος που πλήγωνε τα μάτια μας και χαλούσε τη ψυχή μας!