Με αρκετά προβλήματα και με μειωμένο αγωνιστικό κίνητρο σε σχέση με την αντίπαλο ομάδα, παρατάχθηκε στη Σπάρτη ο Εργοτέλης με συνέπεια να μην φανεί ανταγωνιστικός και να ηττηθεί με 4-0 από μια ομάδα που παλεύει για την σωτηρία
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς, ανώτεροι μετά το 15' ενώ στο 23' ακόμα ένα αμυντικό λάθος στοίχισε φέτος για τους ''κιτρινόμαυρους''. Συγκεκριμένα, π Τασιούλης εκμεταλλεύτηκε το ασθενές γύρισμα του Σαρρή προς τον Τσέλιο, έκλεψε την μπάλα και εξ επαφής έκανε το 1-0. Ο Εργοτέλης προσπάθησε να αντιδράσει όμως στο 42' έγινε το 2-0 και κάπου εκεί, μάλλον, τελειώσαν όλα.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr