Με μια λιτή ανακοίνωση, η ΠΑΕ Κισσαμικός αναφέρεται στην λύση του συμβολαίου του Κρητικού στόπερ λόγω οικογενειακού προβλήματος και αναφέρει:
''Καλή συνέχεια Δημήτρη,
Η ΠΑΕ Κισσαμικός ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον Δημήτρη Ραπτάκη, κάνοντας αποδεκτό το αίτημα του ποδοσφαιριστή, λόγω προσωπικού του προβλήματος. Του ευχόμαστε ολόψυχα ό,τι καλύτερο κι ίσως οι δρόμοι μας συναντηθούν ξανά στο μέλλον.'