Από τον Οκτώβριο και τη μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ μέχρι τον Δεκέμβριο και το προσεχές παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ακολούθησε ο «μαύρος Νοέμβρης» για τον ΟΦΗ με σερί αρνητικών αποτελεσμάτων και υπερβολικής γκρίνιας.
Ο ΟΦΗ καλείται να αφήσει πίσω του τα αρνητικά αποτελέσματα και επικεντρώνεται στο μεγάλο και κρίσιμο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό που φαντάζει η ιδανική ευκαιρία για το come back.