Είναι γεγονός ότι η πρόκριση των Ουαλών έχει προκαλέσει παροξυσμό στην Βρετανική χώρα. Μάλιστα, ένας από τους οπαδούς της μάλλον το... παράκανε. Ο ''αθεόφοβος'' έκανε τατουάζ στο κορμί του, συγκεκριμένα στο πόδι, την βαθμολογία του Β' ομίλου!
Θυμίζουμε ότι οι Ουαλοί πήραν την 1η θέση, αφήνοντας στην 2η θέση το φαβορί του ομίλου, την Εθνική Αγγλίας.
Ο 45χρονος Ουαλός, Μαρκ Τζόουνς έχει ένα μαγαζί με τατουάζ και όπως ομολόγησε, μετά από κατανάλωση αλκοόλ, του ήρθε αυτή η... φαεινή ιδέα ! «Εγώ και συνεργάτης μου ήπιαμε κάποιες μπίρες σε μία παμπ τη Δευτέρα κατά τη διάρκεια του ματς (σ.σ. Ρωσία). Αλλά, όχι πολύ γιατί δουλεύαμε την επόμενη μέρα. Όμως, ήθελα να κάνω κάτι ξεχωριστό για αυτή την πρόκριση. Έτσι, ο συνεργάτης μου σχεδίασε το τατουάζ και είμαι πολύ χαρούμενος για το αποτέλεσμα».