Ομάδα-φάντασμα ο ΟΦΗ στην Τρίπολη και βαριά ήττα με κάτω τα χέρια!

Τρικυμία στην Τρίπολη για τον αγνώριστο ΟΦΗ, ο οποίος μετά από κάκιστη εμφάνιση ηττήθηκε 3-0 από τον Αστέρα.

Με μία αλλαγή σε σχέση με το ματς κόντρα στον Αρη παρατάχθηκε ο ΟΦΗ, με τον Βάλντας Νταμπράουσκας να αφήνει εκτός ενδεκάδας τον Τοράλ και να βάζει τον Φελίπε, ως φορ, διατηρώντας, σε πιο ελεύθερο ρόλο τον Ντίκο.

Ο ΟΦΗ βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς το σκορ και συγκεκριμένα από το 14ο λεπτό με τον Μπαρτόλο, με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, να ανοίγει το σκορ για τον Αστέρα. Ένα λεπτό νωρίτερα ο ίδιος παίκτης είχε απειλήσει πάλι με σουτ, ενώ ο ΟΦΗ μέχρι εκείνο το σημείο έδειχνε να μη μπορεί να βρει τον τρόπο να απειλήσει.

Ο Ομιλος αναζητούσε την αντίδραση στο γρήγορο γκολ, αλλά δυσκολευόταν όχι μόνο στη δημιουργία, στο επιθετικό κομμάτι δηλαδή, αλλά και στην άμυνα με τους γηπεδούχους να δημιουργούν προβλήματα στην οπισθοφυλακή της Κρητικής ομάδας.