Του Σταύρου Καραΐνδρου
Όλα στραβά κι ανάποδα για τον ΟΦΗ στο πρώτο μέρος. Με τον Τοράρινσον αριστερό στόπερ, δίπλα σε Γιαννούλη και Βούρο, αν και ξεκίνησε καλά ο Όμιλος με την ευκαιρία του Λάρσον στο 4ο λεπτό στη συνέχεια ο Άρης πήρε τα πάνω του πίεσε και βρήκε το (τυχερό) γκολ με τον Λούκας Ρουπ στο 10ο λεπτό.
Ο ΟΦΗ δεν λειτουργούσε καλά, υπήρχαν προβλήματα στην κυκλοφορία, αλλά και στην αμυντική γραμμή της ομάδας, ενώ οι παίκτες είχαν να αντιμετωπίσουν και την εχθρική διαιτησία του Καραντώνη.
Ο Άρης είχε ευκαιρίες, είχε δοκάρι και είχε και τον Καραντώνη να εκνευρίζει με τα σφυρίγματά του τους παίκτες του ΟΦΗ που έτσι κι αλλιώς ήταν σε κακό βράδυ. Στο 30' ο Άρης έφτασε στο 0-2 με τον Ντάριντα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φάουλ στον Μπάκιτς πριν από τη φάση του γκολ...
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr