Όλα στραβά κι ανάποδα για τον κακό ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ πλήρωσε τις απουσίες και την κάκιστη εμφάνιση στο α' μέρος και ηττήθηκε 0-3 από τον Άρη στο «Γεντί Κουλέ»

Του Σταύρου Καραΐνδρου

Όλα στραβά κι ανάποδα για τον ΟΦΗ στο πρώτο μέρος. Με τον Τοράρινσον αριστερό στόπερ, δίπλα σε Γιαννούλη και Βούρο, αν και ξεκίνησε καλά ο Όμιλος με την ευκαιρία του Λάρσον στο 4ο λεπτό στη συνέχεια ο Άρης πήρε τα πάνω του πίεσε και βρήκε το (τυχερό) γκολ με τον Λούκας Ρουπ στο 10ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ δεν λειτουργούσε καλά, υπήρχαν προβλήματα στην κυκλοφορία, αλλά και στην αμυντική γραμμή της ομάδας, ενώ οι παίκτες είχαν να αντιμετωπίσουν και την εχθρική διαιτησία του Καραντώνη.

Ο Άρης είχε ευκαιρίες, είχε δοκάρι και είχε και τον Καραντώνη να εκνευρίζει με τα σφυρίγματά του τους παίκτες του ΟΦΗ που έτσι κι αλλιώς ήταν σε κακό βράδυ. Στο 30' ο Άρης έφτασε στο 0-2 με τον Ντάριντα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φάουλ στον Μπάκιτς πριν από τη φάση του γκολ...