Εντός της ημέρας είναι πάρα πολύ πιθανό να γίνει γνωστό το κανάλι που θα καλύψει ζωντανά τη σαββατιάτικη αναμέτρηση του ΟΦΗ στο «Βικελίδης» απέναντι στον Άρη. Υπό φυσιολογικές συνθήκες, η αναμέτρηση (η οποία αρχίζει στις 21:00) θα είχε μετάδοση από την ΕΡΤ, αλλά μετά τις τελευταίες εξελίξεις με τη στάση της κρατικής τηλεόρασης, η οποία αρνείται να αναλάβει τη μετάδοση των αγώνων των ομάδων που έχουν συμβόλαιο από πέρυσι, όλα είναι στον «αέρα».