Σε ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι, όπου ελπίζουν στον ΟΦΗ να είναι και το τελευταίο, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια κράτησε ακόμα μια φορά απαραβίαστη την εστία της και με γκολ του Χαντί πήρε την νίκη με 1-0. Αρκετές δοκιμές και για τους δύο προπονητές.
Στις αρχές του β' μέρους (48') ο Χαντί σημείωσε το γκολ για τον ΟΦΗ έπειτα από ασίστ του Μιλοσάβλιεφ, αμφότεροι μπήκαν αλλαγή στην ανάπαυλα. Στο 26' ο Βουό χάνει πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει προηγουμένως ο ίδιος, καλή αντίδραση από τον Αθανασίου. Ενώ στο 77' το πέναλτι του Τσοκάνη απόκρουσε ο Δάφκος.
Διαιτητής: Tσαγκαράκης (Χανίων)
ΑΟΧανιά: Αθανασίου, Ζέρης,Ρούνιτς, Θεολόγου, Νικολόπουλος,Ηρακλής, Τσουκάνης, Σιάννης (52' Αποστολόπουλος),Φουρλάνος, Λύρας (52' Μάνιας), Σταματής.
ΟΦΗ: Δάφκος, Αντουκόρ (70' Νάστος), Ράντι (46' Μιλοσάβλιεφ), Μασάδο (70' Βρεττός), Μίκιτς (46' Οστοιτς), Βουό (70' Ογκμποε), Βαλλιάνος, Κοιλιάρας (46' Χαντί), Κομεσίδης (70' Χίσι),Κώτσιος, Μπουρσέλης (46' Μιλοσάβλιεφ).