Πλέον στον ΟΦΗ, η σκέψη είναι στο παιχνίδι του Κυπέλλου με τον Απόλλωνα Σμύρνης εκτός έδρας, την προσεχή Τρίτη (25/10), στην πρεμιέρα των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος.
Με βάση το πρόγραμμα του Νίκου Νιόπλια, οι παίκτες του ΟΦΗ θα έχουν ρεπό την Πέμπτη (20/10) και απο την Παρασκευή το πρωί ξεκινούν την προετοιμασία τους για το παιχνίδι με τον Απόλλωνα.
Μετά και τις τελευταίες εξελίξεις ο πρόεδρος του ΟΦΗ, Γιάννης Πολεμαρχάκης τόνισε:
«Εμείς σαν ΟΦΗ θέλαμε να ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Σεβόμαστε την απόφαση. Μακάρι να βγει σε καλό. Προετοιμαζόμαστε για το Κύπελλο Ελλάδος και το παιχνίδι με τον Απόλλωνα την Τρίτη»