ΟΦΗ-Βόλος 1-2 (Τελικό)

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Γεντί Κουλέ»

*Τέλος του αγώνα. Ήττα για τον ΟΦΗ, που στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ ανώτερος από τον Βόλο.

*Δεν μπορεί να κάνει φάση ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*87': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Τσαούσης στη θέση του Τόρες.

*Τελευταία λεπτά και ο ΟΦΗ προσπαθεί να ισοφαρίσει, ενώ οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τις καθυστερήσεις.

*"Ψυχρολουσία" για τον ΟΦΗ, που ήταν καλύτερος, αλλά βρίσκεται πάλι πίσω στο σκορ.

*Ο Τόρες εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φερνάντο στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά έκανε το 1-2.

*78': ΓΚΟΛ 1-2

*77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Βαζ.

*75': Κι άλλη χαμένη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Γκαραβέλης απέκρουσε τον "κεραυνό" του Στάικου.

*74': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Φερνάντο στη θέση του Γέντρισεκ.

*Νέα σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης σέντραρε και η προβολή του Φιγκεϊρέντο πέρασε λίγο άουτ.

*70': Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Νέιρα αφύλακτος έπιασε την κεφαλιά και ο Γέντρισεκ με "τακουνάκι" έδιωξε πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

* Ο ΟΦΗ μετά το γκολ έχει κυριαρχήσει και ψάχνει το δεύτερο τέρμα.

*62': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Γκουαροτσένα, μέσα ο Μπαλογιάννης.

*60': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέντο σέντραρε, ο Βαζ έκανε το μονοκόμματο πλασέ και ο Γκαραβέλης απέκρουσε.

*Ο Τσιλιανίδης βρήκε τον Νέιρα, που σούταρε συρτά με το δεξί, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, του στρώθηκε ξανά και με αριστερό σουτ αυτή τη φορά ο Αργεντινός ισοφάρισε.

58': ΓΚΟΛ 1-1

*57': Ο Γκαραβέλης απέκρουσε δύσκολα το μακρινό σουτ του Τσιλιανίδη και στη συνέχεια της φάσης το αδύναμο σουτ του Βαζ βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερε.

*Στο γκολ του Βόλου οι παίκτες του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει μπορέσει ακόμη ν' απειλήσει στο δεύτερο μέρος.

*Πρώτο ματς στο "Γεντί Κουλέ" φέτος, που το ημίχρονο δεν ολοκληρώνεται ισόπαλο.

*Ο ΟΦΗ πρέπει φυσικά να βελτιώσει την εικόνα του στην επανάληψη και ν' αντιδράσει.

*Ο Βαγιεμπά Σακόρ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και οι αρχικές εκτιμήσεις κάνουν λόγο για διάσειση.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Και πρόταση γάμου στο "Γεντί Κουλέ"! Φίλος του ΟΦΗ έκανε πρόταση γάμου στο κέντρο του γηπέδου στη σύντροφο του.

*Ο Αχιλλέας Μπέος έγινε αντιληπτός από τους φίλους του ΟΦΗ και αποδοκιμάστηκε.

*Ο κόσμος χειροκροτάει τους παίκτες του ΟΦΗ.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*45+4': Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ σούταρε από κοντά, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τσιλιανίδη και ενώ είχε πορεία προς το τέρμα.

*Τραυματίας τώρα ο Βαζ. Δείχνει να πονάει.

*Το ματς υπενθυμίζουμε ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τον ΟΦΗ, λόγω της ατυχίας με τον Σακόρ.

*38': Το φάουλ του Τσιλιανίδη πέρασε άουτ.

*Από σέντρα του Ντεντάκη, ο Λυράτζης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

*35': ΓΚΟΛ 0-1

Πηγή: Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr