ΟΦΗ - Άρης (Τελικό 1-1)

Το Cretalive σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ - Άρης στο ''Γεντί Κουλέ''

ΤΕΛΙΚΟ: Ο ΟΦΗ έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να κερδίσει το παιχνίδι παραχωρώντας την ισοπαλία στον Άρη (1-1)

94' - Μοναδική ευκαιρία από τον Τζανακάκη χάνει ο Άρης από το ύψος της μικρής περιοχής

92' - Σουτ του Τάτου, απομακρύνουν οι παίκτες του ΟΦΗ

92' - Κεφαλιά ο Καπνίδης εκτός τέρματος

*Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

Με εννέα παίκτες ο ΟΦΗ!

90'- Κίτρινη κάρτα στον Μάνο - αποβάλλεται και ο Μάνος!

89' - Κίτρινη κάρτα ο Τζανακάκης

87' - Σημαντική φάση για τον ΟΦΗ, μόνος ο Όγκμποε, το σουτ του όμως δεν βρίσκει στόχο

84' - Ακόμα ένα σουτ με καλές προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ - ο Μάνος εκτέλεσε από δεξιά όμως αστόχησε

* Έχει γίνει... ροκ το ματς! Ο Άρης ψάχνει ανορθόδοξα ένα 2ο γκολ, ο ΟΦΗ έχει χάσει σημαντικές ευκαιρίες για 2ο τέρμα

82' - Ακόμα μια μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με σουτ του Μπόατενγκ από δεξιά η μπάλα άουτ

80' - Πέφτει ο Μάνος από μαρκάρισμα του Τζανακάκη - κίτρινη για θέατρο ο Θάνος

77' - Ο ΟΦΗ χάνει ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για το 2-1, βρίσκει κενούς χώρους στο γήπεδο

76' - ΑΠΙΘΑΝΗ χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Έπειτα από σέντρα του Κιάσσου ο Μάνος ελίχθηκε ωραία και προς κενής εστίας από πλάγια έστειλε την μπάλα στην... ΘΎΡΑ 1

*Έχει ανεβάσει την απόδοση του ο Άρης στα τελευταία λεπτά, ενώ ο ΟΦΗ παίζει με διαφορετικό δίδυμο στο κέντρο της άμυνας σε σχέση με αυτό που ξεκίνησε το ματς

73'- Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Άρης μετά από κεφαλιά του Καπνίδη

70' - Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Νίκος Παπαδόπουλος: Μάνος αντί Μιλοσάβλιεφ

*Βγάζει κούραση ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά, κρατάει με ασφάλεια το υπέρ του 1-0

67'- Διπλή αλλαγή για τον Άρη, Παυλίδης και Γκαρσία εκτός - Μπαργκάν και Καπνίδης εντός

*Παρτενέρ του Όστοιτς ο Νάστος στο κέντρο της άμυνας

62' - Πρόβλημα ο Κομεσίδης - στην θέση του περνάει ο Αντουκόρ

61' - Άσχημο κοντρόλ από τον Τάτο στο ύψος της περιοχής, η μπάλα απομακρύνθηκε

59' - Έχει ανεβάσει τις γραμμές του ο Άρης στο γήπεδο

56' - Καθυστέρησε ο Βουό για μια ακόμα φορά

53'- Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία

51' - Σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ, καθυστέρησε ο Βουό

*Έχει μπει δυνατά ο ΟΦΗ στο β' μέρος

49' - Ωραία συνεργασία και συρτό σουτ του Μπόατενγκ, η μπάλα εκτός

47' - Καλή φάση με τον Όγκμποε από τα αριστερά, έμεινε ανολοκλήρωτη η προσπάθεια

46' - Έναρξη στο β' μέρος

46'- Αλλαγή για τον Άρη, Καράμπελας αντί Ρόβα

*Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Ευγένιος Γκέραρντ - αποθεώθηκε από τους φιλάθλους, εγκάρδιος χαιρετισμός και από τον Νίκο Κωστένογλου

Ημίχρονο: Πολύ καλύτερος ο ΟΦΗ, με ευκολία κρατάει το υπέρ του 1-0 ενώ είχε ευκαιρίες να σημειώσει ακόμα ένα τέρμα - απογοητευτικός ο Άρης - Μποάτεγνκ, Μιλοσάβλιεφ οι κορυφαίοι των γηπεδούχων

45' - Σουτ με το δεξί του Μιλοσάβλιεφ, η μπάλα εκτός

43' - Κακό σουτ από τον Όγκμποε παρ ότι ήταν σε πλεονεκτική θέση

40' - Κεφαλιά του Βουό η μπάλα πέρασε άουτ  - μεγάλη ευκαιρία για το 2-0

38' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: εκτός ο Χαντί - μέσα ο Όστοιτς

*Με 10 παίκτες συνεχίζουν οι δύο ομάδες

35' - Κίτρινη κάρτα σε Νάστο και Τάτο, κόκκινη κάρτα σε Παντίδο και Μπούρμπο!

*Αψιμαχίες παικτών μέσα στο γήπεδο - αφορμή το φάουλ του Νάστου στον Άρη

*Άξιζε το γκολ ο ΟΦΗ,  ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίωρο

29' - ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Μιλοσάβλιεφ - άψογη συνεργασία Παντίδου - Βουό, τελικός αποδέκτης ο Σέρβος και με εξαιρετικό αριστερό στέλνει την μπάλα στην εστία του Διούδη

25' - Ο διαιτητής Θάνος δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι - δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά

23'- Πέφτει στην μεγάλη περιοχή ο Βουό, πέναλτι ζητάει ο ΟΦΗ

*Με ανακοίνωση της, η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 κάνει γνωστό, μεταξύ άλλων, ότι η παρουσία φιλάθλων του Αρη στην Θύρα 6, αφορά αποκλειστικά σε απόφαση της Αστυνομίας και δεν έχει να κάνει με την ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.

18' -  Προσπαθεί να απειλήσει με τον Τάτο ο Άρης, αμυντικά συμπαγής ο ΟΦΗ

*Kαλύτερος ο ΟΦΗ στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά, πιέζει τον Άρη

11' - Μονοκόμματο σουτ του Μπόατενγκ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νάστου - δεν απειλήθηκε ο Διούδης

9' - Πιέζει ο ΟΦΗ - παραλίγο λάθος του Διούδη σε ασφυκτικό pressing του Βουό

8' - Αδύναμο σουτ του Βουό εκτός περιοχής - πρώτη τελική για τον ΟΦΗ

7' - Καλή σέντρα του Όγκμποε για το κεφάλι το Μιλοσάβλιεφ - πρόλαβε ο Μπούρμπος

5' - Ξαναρχίζει το παιχνίδι μετά από δίλεπτη διακοπή

*Ωραία ατμόσφαιρα στο ''Γεντί Κουλέ''

2' - Μικρή διακοπή λόγω σύγκρουσης Βουό - Ταυλαρίδη

1'- Έναρξη στο ματς - στη σέντρα ο ΟΦΗ

*Υπάρχουν περίπου 25 οπαδοί του Άρη στην θύρα 6

*Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες - ωραία ατμόσφαιρα στην θύρα 4 παρά την χαμηλή προσέλευση

*Αναμένεται να καθυστερήσει η έναρξη του αγώνα - σε λίγο στο χορτάρι οι δύο ομάδες

*Διαιτητής της αναμέτρησης ο Θάνος (Γρεβενών)

*Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο ''Γεντί Κουλέ''

Eνδεκάδες:

ΟΦΗ: Στρέζος -Παντίδος, Νάστος, Μιλοσάβλιεφ, Βουό, Χαντί, Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ, Βαλλιάνος, Όγκμποε

Άρης: Διούδης – Μπούρμπος, Τζανακάκης Σόουζα, Ταυλαρίδης – Ρόβας, Ντούνης Γκαρσία – Ίλιτς, Τάτος, Παυλίδης

*Θυμίζουμε ότι μέσα στην εβδομάδα λύθηκε το συμβόλαιο του Μητρόπουλου

*Πολύ υψηλές θερμοκρασίες στο Ηράκλειο σήμερα με έντονη υγρασία, λιγοστός κόσμος στο γήπεδο μέχρι αυτή τη στιγμή

*Στις 5μ.μ θα ξεκινήσει η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Άρη, το μεγαλύτερο ματς της αγωνιστικής