Ο ηρακλειώτικος σύλλογος υποδέχτηκε τους Χανιώτες στο «Γεντί Κουλέ» σε παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα και πήρε τη νίκη γοήτρου. Το συγκρότημα του Νίκου Παπαδόπουλου δεν ήταν ιδιαίτερα κεφάτο στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, στο οποίο, ωστόσο, έκανε καλό «ντεμαράζ».
Από το 70’, δηλαδή, και μετά, όταν στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Νέιρα, Βουό και Πλατέλλας, οι «ασπρόμαυροι» βελτιώθηκαν αισθητά.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr