Να λοιπόν που μέσα σε μια ημέρα, έχουμε αλλαγή προπονητή στον Εργοτέλη. Γι άλλους ''ξαφνική'', γι άλλους αναμενόμενη. Όπως και να έχει, το σίγουρο είναι ότι το ιδιαίτερο καλοκαίρι για τους ''κιτρινόμαυρους'' συνεχίζεται, καθώς πέρα από τα μεταγραφικά θέματα με τους Ιατρούδη και Έφορντ που δεν ολοκληρώθηκαν όπως τα περίμεναν, το σημαντικό αδιέξοδο - κυρίως αυτό - με το θέμα των τηλεοπτικών, είχαν να διαχειριστούν και τις φιλοδοξίες του Νικόδημου Παπαβασιλείου.