Ένα υπέροχο βράδυ Κυριακής, πέρασαν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στις εξέδρες του ''Γεντί Κουλέ'' και είδαν από κοντά το ΟΦΗ - Άρης. Οι γηπεδούχοι είχαν φόρα και θέληση, περισσότερες λύσεις και ανάσες στο τέλος και αυτό το 2-0 εν τέλει έγινε 3-2 και όλοι πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Με την έδρα να παίζει σημαντικό ρόλο.
Στην πραγματικότητα, ήταν απλά μια νίκη στην πρεμιέρα, ένα ''τρίποντο'' που - ρεαλιστικά - ο ΟΦΗ επιζητούσε περισσότερο από το να παίξει ποδόσφαιρο. Άλλωστε, μην ζητάμε πολλά Αύγουστο μήνα, όπως σωστά έγραψε ο Σταύρος Καραϊνδρος.