Η ΠΑΕ Πλατανιάς ανακοίνωσε πως συγκεντρώθηκε ένα σημαντικό ποσό για τον μικρό Δημήτρη. Ο μικρός Δημήτρης χρειαζόταν ένα ποσό 100.000 ευρώ για να μεταβεί στο Λονδίνο. Μαζεύτηκε αυτό το ποσό και ήδη πήγε εκεί, με τον Πλατανιά από μέρους του να δίνει το ποσό που μάζεψε από αγορά εισιτηρίων, όσο και από τα ειδικά κουτιά που υπήρχαν στις Θύρες του γηπέδου στο ματς με τον Αστέρα. Από πλευράς των Χανιωτών βγήκε και ευχαριστήρια ανακοίνωση.