Ιδιαίτερο ήταν το παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας με την Κύπρο για τον Γιάννη Παπανικολάου. Τα 9 λεπτά που αγωνίστηκε ο Έλληνας μέσος ήταν τα πρώτα με την φανέλα με το εθνόσημο. Ένα παιδί που ξεκίνησε από τις ακαδημίες της ΑΕΚ, συστήθηκε στο Ελληνικό κοινό με την φανέλα του Πλατανιά, μεταγράφηκε στον Πανιώνιο ενώ τα τελευταία δύο χρόνια αγωνίζεται με επιτυχία στην Πολωνική Ρακόφ (κατέκτησε πέρυσι το Κύπελλο).
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr