Πριν από τον κυριακάτικο αγώνα Ολυμπιακός - Ατρόμητος, η ΠΑΕ Ολυμπιακός βράβευσε τον 43χρονο Παραολυμπιονίκη, Δημήτρη Αμπατζή. Να σημειωθεί πως στη διάρκεια του ματς εφαρμόστηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα η μέθοδος παρουσίασης ποδοσφαιρικού αγώνα σε τυφλό φίλαθλο, τον Δημήτρη Αμπατζή στην προκειμένη περίπτωση, με φωνητική περιγραφή και ταυτόχρονη απτική υποστήριξη επί ειδικού τρισδιάστατου ανάγλυφου μοντέλου γηπέδου ποδοσφαίρου.