Ο Μαυροβούνιος φορ ήρθε στην Κρήτη το 1992 για λογαριασμό του ΟΦΗ και (αποχώρησε τρία χρόνια αργότερα) για λογαριασμό της ομάδας του ΟΦΗ. Θυμίζουμε ότι ο Ντράγκαν Τζουγκάνοβιτς σημείωσε 24 γκολ σε 65 συμμετοχές στην Α' Εθνική.
Άλλωστε, κανείς δεν έχει ξεχάσει τον χαρακτηριστικό πανηγυρισμό του στα γκολ που σημείωνε, σκέπαζε πάντα το πρόσωπό του με την φανέλα του ΟΦΗ. Σε μια ''ρετρό'' σκηνή, μπαίνοντας το βράδυ της Δευτέρας στο ''Γεντί Κουλέ'' σήκωσε την φανέλα που φορούσε και χαιρέτισε τους φιλάθλους.