Είναι ένα από τα νέα πρόσωπα του Ομίλου. Σε ηλικία, αλλά και από τους πρωτοεμφανιζόμενους την τρέχουσα περίοδο με την ασπρόμαυρη φανέλα.
Ο Φροίξος Γρίβας ήρθε το καλοκαίρι στον ηρακλειώτικο σύλλογο με στόχο να εξελιχθεί σε μία σημαντική μονάδα για το παρόν, αλλά και για το μέλλον της ομάδας του Γιώργου Σίμου.
Εκ προοιμίου γνώριζε και ο ίδιος πως θα ήταν φυσικά δύσκολο να πάρει φανέλα βασικού, ωστόσο σε γενικές γραμμές ανταποκρίνεται θετικά όταν του δίνεται η ευκαιρία.
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr.