Παρ ότι οι Bucks έφτασαν κοντά στο να υποπέσουν στην... αυτοκτονία της σεζόν, αφού απώλεσαν διαφορά 20 πόντων στην 4η περίοδο, τελικά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 119-116. Έτσι, παράλληλα σταμάτησε τους Cavaliers του Lebron James με τις πέντε σερί νίκες. O Γιάννης πέτυχε 27 πόντους, μάζεψε 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και μία τάπα! Μάλιστα, το καλάθι και φάουλ λίγα δευτερόλεπτα πριν το ματς, ουσιαστικά έδωσε την νίκη στην ομάδα του