Πολύ όμορφα γκολ και γενικά ένα καλό φιλικό παιχνίδι επιπέδου Football league πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στο βοηθητικό του Παγκρητίου. Ο Κισσαμικός ήταν καλύτερος, κάποιες φορές εντυπωσιακός και έτοιμος για πρωτάθλημα, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κέρδισε τον Εργοτέλη με 3-1. Οι ''κιτρινόμαυροι'' προβλημάτισαν σε ακόμα ένα παιχνίδι με την αμυντική συμπεριφορά τους, στην επίθεση δημιούργησαν αρκετές καταστάσεις.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΧ Κισσαμικός προηγήθηκε με δύο γρήγορα γκολ, με τους Λεμονή (4′) και Τόλι (8′) να σκοράρουν, ενώ στην επανάληψη ο Εργοτέλης είχε την κατοχή, μείωσε στο 55′ με τον Κάιπερς. Στο 90' ο Βρεττός διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι παίκτες των δύο ομάδων σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες κατά την διάρκεια του αγώνα.
Εργοτέλης (Τάκης Γκώνιας): Λαδάς, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Ιατρούδης, Βογιατζής, Μπουτσάκης (76′ Λυδάκης), Λαμπάκης (65′ Ροβίθης), Μπουρσέλης, Σταματάκος, Σταμόπουλος, Κάιπερς
ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος (60′ Γαβαλάς), Τόλι, Ζιούλης, Παντελάκης (46′ Καραγεώργης), Σερβιλάκης (46′ Φουάσης), Ντάγκρας (46′ Βρεττός), Γκίνη (46′ Μεγαρίτης), Λεμονής, Σάλιακας (65′ Μπατσάνιν), Λέο (46′ Χαλκιαδάκης, 77′ Νικόλτσης), Ξύδας (46′ Αποστολίδης).