Ο ένας προβλημάτισε, ο άλλος εντυπωσίασε...

Με 3-1 επικράτησε ο AOX Κισσαμικός του Εργοτέλη στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρητίου σε ένα ματς ''πρόβα τζενεράλε'' ενόψει του πρωταθλήματος της Football league

Πολύ όμορφα γκολ και γενικά ένα καλό φιλικό παιχνίδι επιπέδου Football league πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στο βοηθητικό του Παγκρητίου. Ο Κισσαμικός ήταν καλύτερος, κάποιες φορές εντυπωσιακός και έτοιμος για πρωτάθλημα, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κέρδισε τον Εργοτέλη με 3-1. Οι ''κιτρινόμαυροι'' προβλημάτισαν σε ακόμα ένα παιχνίδι με την αμυντική συμπεριφορά τους, στην επίθεση δημιούργησαν αρκετές καταστάσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΧ Κισσαμικός προηγήθηκε με δύο γρήγορα γκολ, με τους Λεμονή (4′) και Τόλι (8′) να σκοράρουν, ενώ στην επανάληψη ο Εργοτέλης είχε την κατοχή, μείωσε στο 55′ με τον Κάιπερς. Στο 90' ο Βρεττός διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι παίκτες των δύο ομάδων σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες κατά την διάρκεια του αγώνα.

Εργοτέλης (Τάκης Γκώνιας): Λαδάς, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Ιατρούδης, Βογιατζής, Μπουτσάκης (76′ Λυδάκης), Λαμπάκης (65′ Ροβίθης), Μπουρσέλης, Σταματάκος, Σταμόπουλος, Κάιπερς

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος (60′ Γαβαλάς), Τόλι, Ζιούλης, Παντελάκης (46′ Καραγεώργης), Σερβιλάκης (46′ Φουάσης), Ντάγκρας (46′ Βρεττός), Γκίνη (46′ Μεγαρίτης), Λεμονής, Σάλιακας (65′ Μπατσάνιν), Λέο (46′ Χαλκιαδάκης, 77′ Νικόλτσης), Ξύδας (46′ Αποστολίδης).