Έτσι κι αλλιώς ο Όμιλος έχει εκ προοιμίου δύσκολο έργο κόντρα στην Ένωση, ενώ και η παράδοση δεν είναι «σύμμαχος» του. Ο «δικέφαλος», δηλαδή, σε σύνολο 81 αναμετρήσεων έχει 44 νίκες, ο ηρακλεώτικος σύλλογος έχει 21 και 16 αγώνες έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλοι.
Ένα οιωνός, μάλιστα, που ερμηνεύεται άσχημα για τον ΟΦΗ είναι πως στις 10 Φεβρουαρίου, ημερομηνία που διεξάγεται το επόμενο ματς του με την ΑΕΚ, είχε αναμετρηθεί και πάλι με τους «κιτρινόμαυρους» πριν από 28 ολόκληρα χρόνια.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr