Μετά από τη διακοπή μίας εβδομάδας το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής επιστρέφει αύριο, Κυριακή, με σπουδαίες αναμετρήσεις για την 15η αγωνιστική. Στο Νότιο Όμιλο ξεχωρίζει το ντέρμπι στο Ατσαλένιο ανάμεσα στον Πόρο και τον ΠΟΑ, δύο ομάδες με διαφορετικούς στόχους. Ο Πόρος είναι στην 3η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, ενώ ο ΠΟΑ είναι 7ος με 14 και παλεύει να αποφύγει τον (καταστροφικό) υποβιβασμό.
Η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη «καίγεται» για το αποτέλεσμα, αλλιώς θα δυσκολέψουν κι άλλο τα πράγματα και το τοπικό θα είναι πιο κοντά από ποτέ.