Ο προπονητής του ΟΦΗ τόνισε αμέσως μετά το τέλος του αγώνα σε δηλώσεις του στον OTE TV: ''Θέλουμε να είμαστε στο κύπελλο. θέλουμε να παίξουμε με δύο ομάδες της Superleague'' και συνέχισε,''δεν ξεκινήσαμε καλά όμως κερδίσαμε δίκαια, ήμασταν η καλύτερη ομάδα. Και στο α' παιχνίδι ήμασταν η καλύτερη ομάδα. Κάνουμε δύο μήνες προετοιμασία, το καλό είναι ότι έχουμε πολλά παιδιά και αναπληρώνουν αυτούς που λείπουν'', αναφερόμενους στους τραυματισμούς ενώ κατέληξε ότι ''το κακό είναι ότι με άλλους παίκτες κάναμε προετοιμασία και με άλλους παίζουμε.''