Νίκη αγνοείται... για τον Εργοτέλη!

Ο Εργοτέλης παρέμεινε για 8η αγωνιστική χωρίς νίκη - έμεινε στο 1-1 με τον Απόλλων Πόντου στο Παγκρήτιο

Χωρίς νίκη παραμένει έπειτα από 8 αγωνιστικές ο Εργοτέλης. Η ομάδα του Τάκη Γκώνια βρέθηκε από νωρίς να ''κυνηγάει'' το σκορ απέναντι στην ομάδα της Θεσσαλονίκης, μόλις στο 6' ο Λιόνης άνοιξε το σκορ για τον Απόλλων Πόντου, στο 79' το 1-1 από τον Κάιπερς για την κρητική ομάδα η οποία προσπάθησε για την ανατροπή όμως δεν τα κατάφερε.

Ο Λιόνης, έπειτα από λάθος στο χώρο του κέντρου, με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λαδά, κάνοντας το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. H αντίδραση του Εργοτέλη ήρθε στο 79'. Σε εκείνο το λεπτό, ο Κάιπερς, έπειτα από σέντρα του Μαζουλουξή, με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στα τελευταία λεπτά ο Εργοτέλης ζήτησε περισσότερο την νίκη όμως δεν κατάφερε να βρει το δεύτερο γκολ και έμεινε στην ισοπαλία

Εργοτέλης (Τάκης Γκώνιας):  Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (80' Ιατρούδης), Σταμόπουλος, Εντιαγέ, Κάιπερς, Σταματάκος (65' Έφορντ), Μπούζας.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπες, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο (75' Κυβελίδης), Συμελίδης, Καλαϊτζίδης (56' Φάμπιο Ταβάρες), Λιόνης (64' Ενλουντουλού), Καλογέρης, Χασομέρης, Σαμαράς.

Διαιτητής: Γκάμαρης Ανδρέας (Αθηνών)
Βοηθοί: Τζιλίρης Δημήτρης (Πειραιά), Δέτση Μαρία (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης Χαράλαμπος (Λασιθίου)