Mε αφορμή τη συμπλήρωση ενός έτους από τον ΟΦΗ της νέας εποχής, την άφιξη των Μπούση-Παλυβού και του καινούργιου ποδοσφαιρικού εγχειρήματος, το Capitano.gr έδωσε το «βήμα» σε γνωστούς και έμπειρους δημοσιογράφους για να καταθέσουν την άποψή τους. Οι επώνυμοι δημοσιογράφοι έβγαλαν το... καπέλο σε όλο αυτό που έχει δημιουργήσει η κρητική ομάδα σε ένα - μόλις - χρόνο, ο κάθε ένας με τον δικό του τρόπο.