Η ομάδα του Δημήτρη Κάζαγλη αποτελούμενη από τους Γεράσιμο Πυλαρινό, Βασίλη Ντούνη και Παναγιώτη Τριανταφύλλου, στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 3-4, ηττήθηκε 45-29 από την Πολωνία με αποτέλεσμα να μείνει εκτός του βάθρου των νικητών.
Η εξέλιξη του αγώνα:
Πυλαρινός-Πέντερ 1-5
Ντούνης-Ρζάσα 5-4
Τριανταφύλλου-Ναλεβάγιεκ 5-6
Πυλαρνιός-Ρζάσα 5-5
Τριανταφύλλου-Πέντερ 2-5
Ντούνης-Ναλεβάγιεκ 6-5
Τριανταφύλλου-Ρζάσα 2-5
Πυλαρινός-Ναλεβάγιεκ 2-5
Ντούνης-Πέντερ 1-5
Να θυμίσουμε ότι η ελληνική ξιφασκία με αμαξίδιο έχει πανηγυρίσει ένα μετάλλιο εδώ στο Ρίο και συγκεκριμένα το ασημένιο με τον Τριανταφύλλου στην σπάθη κατηγορίας Β`, ενώ ο Ντούνης ήταν 4ος στην σπάθη κατηγορίας Α`.