Στο πλαίσιο της αναμέτρησης, η ομάδα των Χανιών τίμησε και ευχαρίστησε τον ΟΦΗ για την φιλοξενία με μια τιμητική πλακέτα που έγραφε «τιμής ένεκεν στην μεγαλύτερη ομάδα της Κρήτης για την πολυετή προσφορά της στο Ελληνικό ποδόσφαιρο».
Μάλιστα, εκ μέρους της διοίκησης του ΟΦΗ ο ειδικός σύμβουλος Γιάννης Στεφανουδάκης, ευχαρίστησε την ομάδα της Παλαιόχωρας, της ευχήθηκε καλή πορεία στην Γ’ Εθνική και τόνισε ότι ο ΟΦΗ θέλει να είναι δίπλα σε όλα τα σωματεία της Κρήτης και να έχει καλή συνεργασία μαζί τους.